Kontakt

 

Svensk Potatis AB
Telefon: 08 – 121 359 60

Post och besöksadress:
Stridsvagnsvägen 14
291 39 Kristianstad

 

VD
Mattias Zetterstrand
Stridsvagnsvägen 14
291 39 Kristianstad
Mobil: 0701 – 66 99 29
mattias.zetterstrand@svenskpotatis.se

 

Informationsansvarig
Lars Elofson
Mobil: 0768-08 64 94
lars.elofson@svenskpotatis.se

 

Marknadsföring
AnnaKarin Hamilton
Mobil: 0705-34 90 63
annakarin.hamilton@svenskpotatis.se

 

Provtagning och analys
Ulrica Bexelius
Tel: 08-121 359 60
Mobil: 0706-31 92 93
ulrica.bexelius@svenskpotatis.se

 

Ekonomi- och faktura frågor:
Lena Malm
ekonomi@svenskpotatis.se

Telefontid måndagar 13 – 17
övrig tid e-mail
Telefon: 08 – 121 359 60

Provning potatis

Filial i Laholm
Bokbindargatan 2
312 34 LAHOLM
Mobil: 0709-30 07 01


Filial i Skänninge

Linköpingsgatan 29
569 34 SKÄNNINGE
Mobil: 0705-20 61 68


Besiktningsmän:

Gun Gson Sjöstrand, Värnamo
Mobil: 0708-62 04 16
gun.gson@svenskpotatis.se

Lee Krook-Mettälä, Sundsvall
Mobil: 0705-64 30 20
lee.krook-mettala@svenskpotatis.se

Henrik Löwgren, Laholm
Mobil: 0709-30 07 01
henrik.lowgren@svenskpotatis.se

John North, Rockneby
Mobil: 0704-22 07 94
john.north@svenskpotatis.se

Håkan Rangsjö, Skänninge
Mobil: 0708-63 04 90
hakan.rangsjo@svenskpotatis.se

Folke Thorén, Laholm
Mobil: 0706-37 83 80
folke.thoren@svenskpotatis.se

Hanna Olofsson, Odensbacken
Mobil: 0706-81 45 43
hanna.olofsson@svenskpotatis.se

Daniel Almérus, Skänninge
Mobil: 0705-20 61 68
daniel.almerus@svenskpotatis.se

Ulric Hietala, Övertorneå
Mobil: 0703-25 01 76
ulric.hietala@svenskpotatis.se

Boel Sandberg, Västergötland
Mobil: 0763-15 13 74
boel.sandberg@svenskpotatis.se

Håkan Olsson, Skåne
Mobil: 0708-99 37 47
hakan.olsson@svenskpotatis.se